Ma kulutasin ära terve hulga raha... Ma isegi ei hakka kirjutama, kui palju, aga täna ma kahetse senti ka, mis ma kulutasin. Osalesin nimelt dr. Sergey Saadi, Kai Adrikorni ja Julia Anufrijeva kursusel "Vabadus toiduga-taasta ühendus oma keha ja iseendaga". Kursus kestis kaheksa nädalat ja oli VÄGA intensiivne. Kui keegi veel ei tea, siis Sergey Saadi on ennetusmeditsiini doktor ja tema lemmikteema on insuliiniresistentsus ja ketogeenne toitumine. Ma tegelikult olen ketotoitumises suhteliselt kodus, aga ma lootsin nii väga saada uusi teadmisi, kogemusi, tuge ja seda kõike ma ka sain. Mu elu on need kaheksa nädalat olnud hoopis teistsugune, palju väärtuslikum ja teadlikum. Sellel kursusel ei keskendutud ainult toitumisele, vaid kõigele sellele, mis meid toetab juba hommikust saadik. Minu elus on hommikune päevavalguse käes hingamine, hommikutrenn, ekraanide piiramine, koherentne hingamine, uitnärvi aktiveerimine ja muidugi uutmoodi toitumine.
Olen varem blogis kirjutanud oma söömishäiretest ja kiidulaulu Fitpalile, kuid ma olen vahepeal kasvanud ja targemaks saanud ning ei arva Fitlapist enam mitte midagi. Jah, see võib võibolla sobida väga suure kehakaaluga inimestele mõneks ajaks, kuid see ei ole jätkusuutlik lahendus. Täna ma tean, et kalorite piiramine ei anna pikas perspektiivis neid tulemusi, mida me vajame igapäevaselt ja tegelikult on palju olulisem jälgida seda, kui palju me sööme süsivesikuid. Ja me sööme neid palju, palju rohkem, kui meile tegelikult vaja on. Olen 20. aprillist ketotoitumise peal ja ma võin öelda, et ma ei loe kaloreid, ma ei piira rasvade ja valkude söömisel ning see on andnud väga häid tulemusi. Ma söön 18/6 aknas ehk 18 tundi paastun ja kuue tunni sees söön ära kõik oma söögikorrad. Nii saab keha puhata seedimisest ja ei ole ohtu, et ma söön üle. Minu kõige suurem sõber on rasv ja siis kohe valk ning süsivesikuid saan ainult nii palju, kui palju saab neid maapealsetest köögiviljadest, pähklitest ja seemnetest.
Olen saanud väga palju teadmisi erinevatest toidulisanditest ja ma tarbin neid praegu rohkem kui kunagi varem. Mul ei ole isusid, ma ei näksi, ma pole suhkrut söönud 17. aprillist saadik ja ma suudan kergusega loobuda kõikidest nendest rabarberikookidest, mida sugulased on ohtralt küpsetanud. Ma olen selle ajaga alla võtnud 7 kilo, mul on palju energiat ja ma suudan olla aktiivne terve päeva vältel. Olin terve kuruse väga pühenunud ja see on kindlustanud mulle püsiva kaalulanguse ja hea enesetunde. Jah, kõik päevad ei ole vennad ja eks on minugi suhu maandunud näiteks mureleid, mis tõstsid mu veresuhkru lakke ja viisid välja ketoosist, kuid üldpilt on ikkagi väga positiivne. Olen saanud väga palju tuge Sergeylt ja Julialt ning ma tean nüüd, kuidas ennast toetada igapäevaselt, et kaal langeks ja meel oleks rahulik.
Viimasel zoomikohtumisel sain olla üks nendest õnnelikest, kes võitis VIP paketiga liitunud naistega koos lõunasöögi Valguse Varamus. Ja ma teadisn kohe, et ma tahan väga sinna minna, et isiklikult tänada Sergeyd, Juliat ja Kaid, et nad on sellise imelise kuruse loonud. Ma ei tea täna ühtegi põhjust, miks ma peaksin oma vanale teele tagasi minema. Ma muidugi ei ütle, et ma enam kunagi ühtegi koogitükki ei söö või suvel endale vahets jäätist ei luba, kuid ma olen enam kui kindel et ma ei pöördu enam kunagi tagasi sinna maailma, kus ma elasin ennem seda kursust. Ei, ma ei jää eluks ajaks ketogeensele toitumisele, kuid low carb saab olema minu elu osa kindlasti.
Igathes oli eile siis see lõunasöök Tallinnas ja mu armsad mehed olid nõus mind sinna viima ja tooma. Oli väga huvitav kohata Sergeyd, Juliat ja Kaid päriselus. Nad olid just nii toredad inimesed, kui mulle läbi veebi tunduski. Ja Julia ja Merle olid valmistanud tohutult ilusad ja maitsvad ketotoidud, mida me siis ühise laua taga sõime, samal ajal vesteldes. Olid väga huvitavad teemad ja aeg lendas ülikiiresti. Mul õnnestus teha nendest toitudest kõikidest pilti, aga maitset need kahjuks edasi ei anna. Nii tohtult mõnus oli, et ei pidanud mõtlema, kas ma võin või ei või neid asju süüa, sest need olid tõeliselt madala süsivesikusisaldusega toidud ja võis täiesti süümepiina vabalt hea maitsta. Valguse Varamu oli ise ka nii soe ja armas pesa, et mul on tõsiselt hea meel, et mul oli võimalus seal viibida.







































