Juba 27 aastat on möödas päevast, kui Arvoga kokku saime. On olnud ilusaid aegu, aga ka raskeid aegu, kuid me oleme ikka koos. Varsti juba 30 aastat, see on rohkem kui pool meie elust. Me ei oskagi enam teineteiseta elada, oleme üksteisega nii harjunud. Tema teab minu veidrusi, mina tema omasid. Jah, 20 aastat meie kooselust oleme elanud visiitabielu (muuseas, meil oli ka ühtlasi 9. pulma-aastapäev), kuid see ei ole oluline. On suur kunst ka sellises elus kokku jääda ja ühist teed astuda. Oleme vahepeal oma lapsed suureks kasvatanud ja kodu ära remontinud. OIeme käinud igasugustes kohtades Eestis, nautinud häid maitseid erinevates restoranides, meil on ühine hobi jooga näol, me helistame iga õhtu vähemasti pool tundi, mina toetan teda, tema mind. Täna oleme olukorras, kus mõlemad meie lapsed on tööinimesed, Sebastian lisaks tudeng. Arvo on ikka Soomes, Lapwallis, juhatab katuste ehitust suurtel ja megasuurtel objektidel olenemata ilmast. Mina olen kodus, hoian seda siin järje peal ja hoolitsen meie koera eest. Vahepeal lõpetasin Annely Sootsi Tervisekooli toitumisnõustaja erialal. Mina tegelen päevad läbi asjadega, mida mulle meeldib teha või mis on mulle kasulikud. Ja päeva lõpuks heliseb telefon, kust vaatab vastu Arvo töönumber ning me saame üksteisel oma päeva ära rääkida. Jah, vahel on raske, eriti pimedal ja külmal ajal, aga me oleme ellu jäänud. Eks mina igatsen rohkem, sest Arvol pole aegagi igatseda, aga koju ta tuleb. Peaaegu iga nädal. Olenemata sellest, kui kallis parasjagu Tallinki pilet on. Kui ta siin olla ei tahaks, siis ta ju ei tuleks. Võibolla jah midagi meie suhtes on muutunud ja on midagi, mida igatseda, kuid suures plaanis on kõik korras.
Laupäeval me käisime oma aastapäeva tähistamas Viljandis. Me ärkasime natuke hilja ja ega meil väga valida ei olnud, kuhu minna või mida teha. Valisime Viljandi, sest meile mõlemale meeldib see linn. Aga no ilmateade....armutu... Viljandi peal näitas terve päeva ja õhtu vihma. Ja sooja napid 12 kraadi. Meil aga olid ostetud piletid suveetendusele "Kondas ja maasikasööjad", mis toimus Viljandi muuseumi sisehoovis. Mul oli ausalt öeldes kerge paanika, sest ma kartsin nii väga, et saan märjaks ja hakkab külm. Arvo käis laupäeval ennem väljasõitu kõik sobivad Märjamaa poed läbi, et saada meile vihmakeebid. Jah, need lirakad keebid ta sai Rmist, aga ilma vaadates sai aru, et seda on liiga vähe. Lõpuks COOPist sai vihmamantlid, kuid sobivaid suurusi polnud. Mulle pidi ostma L suuruse ja endale XL suuruse. Ja ma olen talle hirmus tänulik, et ta need vihmamantlid ostis, sest millegi vähemaga poleks me ellu jäänud.

Läksime kõigepealt oma Viljandi lemmikrestorani, kus me pole veel kunagi pidanud pettuma ehk Fellinisse. Meil oli laud broneeritud kella viieks. Rahvast oli väga palju, aga me saime armsa kahese laua keset saali. Mind algul natuke häiris, oleks tahtnud privaatsemat kohta, aga siis sain sellest üle. Ma olin juba enne menüüd vaadanud ja mõelnud, kuidas ma söön kanasüdameid, sest ma pole neid kunagi söönud ja kus mujal proovida uusi maitseid kui mitte restoranis. Aga otsustasime ikkagi, et võtame hoopis vaagna, mis oli mõeldud jagamiseks kahele, et saaks rohkem huvitavaid maitseid kogeda. Kõige alustuseks toodi meile majaleiba soolavõiga ja no see Fellini leib! I M E L I N E! Mina muidu leiba ei söö, sest olen ketogeense toitumise peal, aga sel päeval ma teadsin, et teen erandi. Vaagen oli ka rikkalik. Kõige suurem üllataja oli tar-tar. Ma ei ole toore liha fänn ja ma olen varem erinevates restoranides tar-tari maitsnud ja see on mind ikka täitsa külmaks jätnud, aga Fellini oma oli imehea. Ma ei tea, kuidas nad seda olid teinud, aga see maitses tõesti hästi. Samas oliivideusku nad mind pöörata ei suutnud. Suitsutatud pardirind oli väga hea ja soolalõhe oli mahedalt soolane. Igatahes oli peale leiva ja selle vaagna söömist tunne, et rohkem ei mahugi kõhtu toitu :D Aga me polnud pearoani üldse veel jõudnudki.



Pearoaks valismime mõlemad Võrtsjärve koha. Kala oli väga maitsev! Aga esimene amps praest oli kuidgai võõrastav. See mereannikaste maitses kuidagi nii spetsiiviliselt. Mõtlesin juba, et appi! Aga siis võtsin järgmise ampsu ja siis järgmise, maitsemeeled harjusid selle maitsega ja tegelikult oli kõik väga hea. Meil ei jäänud ampsugi üle. Ja siis hakkas Arvo pihta... Võtame ühe koogitüki ka kahepeale. Mina olin aga arvamusel, et suhkrut ma ei söö, leivast naguniigi sai seda, aga no need koogid seal koogiletis... Üks ilusam kui teine ning see lõppeski sellega, et võtsime kahepeale passiooni-beseekoogitüki. Ma ei olnud selleks ajaks peaaegu kaks kuud suhkrut tarbinud ja ma arvasin, et mu keha saab šoki, aga ei saanud. Jõime cappuccinot ja sõime kooki. See sulas suus ja see magus-hapukas maiste oli taevalik. Ma eriti ei põdenud ka, et ketoosist välja läksin, sest tean, et saan sinna kerge vaevaga tagasi.




Me jäime Fellini külastusega kümme kümnest rahule. Ja me oma elus kindlasti satume Fellinisse veel.
Sellel ajal, kui me restoranis olime, vihma ei sadanud, aga kui me õue läksime, hakkas jälle sadama. Esialgu küll õrna vihma, aga me saime aru, et peame endale vihmamantlid selga panema, sest etenduse ajal riietuda oleks raske olnud. Käisime vaatamas etendust "Kondas ja maasikasööjad". Peaosas oli Ott Sepp. Kui see etendus pihta hakkas, siis ma mõtlesin küll, et mis kuradi jama see on :D Ma ei saanud mitte midgai aru ja see kommunismiteema mind absoluutselt ei kõneta, kuid siis aeg möödus ja etenuds hakkas mulle meeldima. Eks seal oli sellist palju inside joke'i, mis oli tuttav ainult viljandlastele, aga ma näiteks pole kunagi näinud üheski teatris, kuidas lahendatakse ära paljaste meeste etendamine laval. Ja see oli tõesti naljakas. Põhipoint oli see, kuidas Viljandi kuulus kunstnik Kondas, kes ei müünud eluajal ühtegi oma maali, ei olnud valmis surmaga kaasa minema. Oli nalja, ja kurbust, oli segadust (milleks need jänesed seal etenudses, ma siiani ei saa aru...), aga kokkuvõtvalt võib öelda, et oli täitsa hea tükk.

Oli küllaltki niiske olemine, aga otseslt märjaks me ei saanud, sest mantlid ulatusid peaaegu maani. Mul hakkas väga külm, kui etenuds läbi sai ja me hakkasime auto juurde kõndima. Sadas laia vihma ja sooja oli 11 kraadi. Õnneks Volvo ei olnud väga kaugel ja saime autosse varju. Istmesoojendused läksid põhja :D
Minu päeva segas natuke uveiidi ägenemine, kuid ma püüdsin ikkagi võtta sellest väljasõidust maksimumi. Otsustasin ühel hetkel, et uveiidiga tegeleme homme ja tegelesime ka (käisime ITK EMOs, kus sain silma süsti). Mulle väga meeldib vahel haruharva käia Arvoga kaheksi kuskil. Seda ei juhtu tihti ja ma oskan seda väärtustada. Ma küll ei tea, miks me ainult korra aastas kahekesi midagi toredat teeme, aga ma ei nurise... Parem see, kui mitte midagi. Öösel, kui koju jõudsime, siis ütlesin Arvole, et kõik oli tore, aga järgmine kord telli parem ilm :)
Ees ootab uus aasta ühist teed. Ma loodan väga, et see on armastust ja hoidmist täis. Võimalikult vähe erimeelsusi ja võimalikult palju koosolemist. Ei, Arvo ei tule Soomest ära ja meie aeg on enamasti nädalalõppudel, kuid seda enam ma loodan, et pahandusi ei ole, sest narr oleks seda vähest aega, mis me koos saame olla, tülitsemise peale raisata. Muuseas, õigel päeval tõi kuller ikka mulle valgeid roose ka :)
Aitäh Arvo, et oled mu kõrval. Isegi, kui see vahel on otsatult rakse. Ja ma luban, et ma seisan Sinu kõrval ka. Ükskõik, mis elu meile toob. Täna tähistame seda, mida oleme koos juba saavutanud ja homme mõtleme, mida kõike veel me saame koos teha. Südan Sind!
Sinu Ennike