pühapäev, 12. oktoober 2014

Hüpassaare matkarada

Käisime eile Soomaal, sügisvärvides raba ja laukaid imetlemas. On uskumatu, millistes toonides on sügisene raba - värvid ulatuvad helerohelisest roosani välja ja silmailu peaks jaguma kõigile, kes vähegi näha oskavad. Rada ise oli hästi kerge. Pikkust vaid 5 kilomeetrit ja enamus sellest laudtee. Metsavahel olevale laudteele oli ka võrk peale pandud, et libe poleks. Seekord käisime koos Aivariga ja Robin kahjuks pidi oma 39 kraadise palavikuga kodus olema. 


Meessoost isikud maitsesid laukavett, pidavat olema natuke kasemahla maitsega. Ilm oli ilus, natuke tuuline ainult, kuid ei midagi hullu. Piknik oli maitsev :) Ja isegi ühte arglikku lammast sai katsuda - selle üle oli Sebastianil eriti hea meel. 

Rohkem ei julge midagi öelda.

Kui teile meeldivad sügisvärvid ja kui teile meeldib seda fotosilmaga püüda, on raba praegu just õige koht, kuhu minna. Ma ei hakka ütlema, et just praegu uurib Arvo erinevaid matkaradasid :D No ei ole veel isu täis... Ainult poisid on nüüdseks mõlemad haiged, Robin väga ja Sebastian natuke. Sügisrõõmud...


neljapäev, 9. oktoober 2014

Inglid valvama

Ma ikka kolan mööda erinevaid käsitööblogisid. Mulle meeldib vaadata, mida keegi on teinud ja no osadel inimestel on ikka nii võrratud asjad, et paneb ahhetama. Nii ma siis ükskord kolasingi ringi ja jõudsin mingeid teedpidi Pinteresti, kus oli üks vahva ingel ja selle tegemiseõpetus. Ma enam ei mäleta, kus täpselt, aga igatahes jäi see mu meeli kummitama ja kuna ma salvestasin foto sellest inglist, siis mida rohkem ma seda vaatasin, seda rohkem mind kummitas. Aga ma pole ju miski õmbleja, mulle sobivad rohkem vardad ja heegelnõelad. Õmblemine on minu jaoks niiiiiiiiiiiii raske, et ega ma naljalt sellega ei tegele, kui ikka saab kuidagi muudmoodi. 

Aga no need inglid... Ei andnud rahu. Ja pidin taaskord tõdema, et mõnikord ma lihtsalt pean õmblema. 

Õmblesin esimese ingli. Juukseid tegin kaks korda, tiibu neli korda. Ja hommikul ärgates ütles Robin, et see on ju Salme :) Igat pistet tehes teadsin, et see on Annele. Teda valvama, et ta jaksaks ja jõuaks teha seda, mida ta teeb. Salme käis meiega pea terve suve igal pool kaasas, ta on tõesti palju Eestimaad näinud :) Aga nüüd läks ta Anne juurde. Sinna, kuhu pidigi minema. 


Siis läks Seebu kooli ja kuna me pidime selle pärast nii palju higi ja pisaraid valama, siis olin kindlamast kindel, et seal klassis peab olema üks väikene ingel, kes valvab teda ja tema õpetajat. Ikka selleks, et neil oleks koos seal turvaline olla :) Ma ei saanud ju Seebule teha plikat, sest 8aastase meelest on poisid ikka palju ägedamad kui tüdrukud. Tegin talle tema poissingli, jagpallinööbiga - et ta teaks ja tunneks, kuidas teda hoitakse ja armastatakse. 


Siis tuli Rebeccal sünnipäev. Muidugi ma oleks võinud minna poodi ja osta talle ilmatu suure nuku või raamatu või mõne muu mängu, aga mõni päev ennem sünnipäeva hakkas mind vaevama, et ma ei saa talle minna ostma kingitust, sest mul oli kindel tunne, et ta vajab inglit... Ta ise muidugi arvas, et ma oleks pidanud hästi suure kingikoti ka viima, kuid ta sai sellest õnneks üle :) Nüüd on tal ingel - valvamas. 


Ja no muidugi Annika... Jättis linnamelu maha ja läks väikesele saarele oma hinge ja annet jagama. Läks kogu oma eluga ja kõnnib nüüd kitsedega ühist teed :) Tema hinge suurus on mõõtmatu... Ja seetõttu vajas ta inglit - et ikka olla ja jaksata ja tähele panna. 


Nüüd vaevab mind jälle üks ingel :) Lihtsalt vaevab ja kõik. Aga kuna õmblemine on mulle jätkuvalt raske, siis ma püüan seda vaeva natuke edasi lükata. Tean küll, et ega ma kaua suuda, kuid natuke siiski. 

Need pole mingid erilised saavutused - need inglid ma mõtlen. Kudumine ja heegeldamine tuleb mul ikka sootuks paremini välja, kuid millegi pärast need inglid on mu elus praegu. 

Ju siis peab nii olema ....


esmaspäev, 6. oktoober 2014

Öö möödus Kuuse 5

Kui ilmad muutuvad niiskemaks ja igasugused putukad/mutukad on kaotanud huvi Sind ära süüa, on paras aeg panna kokku mõned asjad ja minna ööseks metsa, et kuulata öö hääli ja veeta mõnusasti aega inimestega, kes on Sulle armsad. Kui me üle-eelmine nädal käisime Võrumaal Liivi perega ja eelmine nädal Trepiojal Aivariga, siis seekord läksime kruusaaugu taha metsa nii Liivi kui Aivariga :) Liivi ja Mart küll jõudsid pisut hiljem, kuid parem hiljem kui mitte kunagi :)


Me oleme selles ööbimise kohas juba varemalt käinud, kuid mitte nii suure seltskonnaga. Pidime minema üsna varakult, sest valget aega teadaolevalt on järjest vähem ja üks varjendi külg oli vaja suuremaks ka teha - ikka selleks, et kõik lahedasti ära mahuks. Meie üllatus oli suur, kui kohalejõudes nägime, et meie "tuppa" oli kasvanud suur kuhi võiseeni. 


Mina eemaldasin seened ja siis mul polnudki muud teha, kui pildistada, sest kui Sa ikka satud sellise meestekarjaga metsa, on Sul vaba aega laialt. Meeste asjaks jäi langetada natuke sarapuuvõsa, suurendada varjendit, muretseda suur kuhu kuuseoksi magamisasemetele, valmistada grillimispulgad ja - vardad, langetada metsakuiv ja see halupuuks saagida/lõhkuda. 

Öötöö

Arvo õpetas Robinile, kuidas süütepulgaga lõket süüdata. Nad pidid ikka kurja vaeva nägema, sest kuiva hakatust oli raske leida, aga seda suurem oli rõõm, kui nende töö vilja kandis. 


Mina käisin ringi ja roomasin samblas - naiseks olemise eelis. Ja pildistasin metsailu. Mul ei saa ikka veel küll samblast ja seentest. Ja ega need töötavad mehed on ka täiesti kena vaatepilt, mida jäädvustada :)


Ma võin uhkusega öelda, et minu poisid saaksid metsas hakkama. Nad oskavad ehitada varjendit, nad teavad, kui palju peab olema kuuseoksi, kui lebomatti pole ja kui lebomatt on, nad saavad hakkama tule süütamisega ja enda toitmisega, nad teavad, kuhu poole jääb neist põhi, nad ei pelga pimedat ega tuult ega ringiluusivaid metsaelukaid. Robini panus ööbimise õnnestumiseks on absoluutselt täismehe eest, sest ta teeb KÕIKE ja KÕIGIGA, eriti aga onu Aivariga :) Nad on tõesti suured sõbrad.... Kaks mõmmi :) Ma vaatasin neid kõiki ja tõdesin, et see metsas ööbimine on midagi sellist, mis annab poistele ikka väga palju juurde. See on hoopis teistsugune olemine, justkui mingisuguse väikese mulli sees ja üksteisele nii ligidal.

Õhtu möödus lõkke ümber lauldes. Liivi mängis Aivar nutitelefoni peal virtuaalset kitarri ja kostusid meremehelaulud segamini Jaan Tätte lauludega. Suurim laulumees taaskord Sebastian. Ma ei suuda seda ikka veel ära imestada... 


Mõnus oli. Eriti peale lärmakat juubelipidustust. Ma armastan neid inimesi, ausalt ka. Nendega koos on tunne, et me oleme väga hoitud. Mitte keegi neist ei vaata kunagi viltu meie kiiksude peale ja meie poisid on neile tõelisteks sõpradeks. Keegi ei kritiseeri meid ja meie elu... Ja no muidugi Mart ja Robin - see sõprus on ikka hoopis eriline. Ainult nemad võivad üksteise kallal näägutada ja lõõpida, ikka niimoodi, et kõik ümberolevad inimesed on naerukrampides. Sama eriline on Robini, Sebastiani ja Aivari sõprus. 

Aitäh kõigile!

Aitäh armas mees, et oled meie elu muutnud selliseks nagu see on :) 




laupäev, 4. oktoober 2014

Pisike poiss

Minu süda hüppab alati rõõmust, kui ma kuulen selliseid titeuudiseid, kus laps on planeeritud ja oodatud. Oodatud kogu südame ja hingega. Üks selline pisike poiss on tulemas ja kuna ma olen oma suguvõsas hetkel ainus, kes käsitööga hakkama saab, siis minu suureks rõõmuks sain titale teha mõned asjad. Sellised, mille sees on olemas kõige paremad soovid ja kõige suurem armastus :)


Lõng on  DROPS MERINO EXTRA FINE ja inspiratsiooni ammutan ikka Dropsi kodulehelt. Nukk on valminud Ravelry tasuta õpetuse järgi. Kuna meil on tulemas pisike poiss, siis tuli nukk ka poiss. Loodan, et varsti saan kududa ka ühe tüdruknuku - oma teise õetütre tulevasele beebile.
Nii palju ilu ja pehmust. Jäin ise väga rahule kogu tööga. Lõng on nii mõnus pehme ja soe ning see nukk - see on minu meelest justkui loodud beebidele.
Janekene hakkas vesistama, kui Seebu talle kinkekoti andis :) Nii siiras ja armas tänu tehtud töö eest. Rohkemat polegi vaja.
Soovin titale jõudu ja jaksu kõhuspüsimiseks (tal oleks justkui kiire siia maailma) ja kui titale asjad väikeseks jäävad, olen alati valmis uusi kuduma.

Jakoke oma kostüümis :)





reede, 3. oktoober 2014

Haapsalu sall vol 2

Elu esimesed nupud.
Nii palju vaeva, pahurust, uuesti hakkamist. Nii palju kulunud aega.

Ta ei võtnud seda isegi mitte kotist välja....


Mina ebaõnnestusin. Taaskord.