teisipäev, 22. aprill 2014

Lihavõtted metsas

Käisime reede õhtul, kui Robin ei olnud veel võistlustelt tagasi jõudnud (PS nad võitsid 6:2 :)), metsas jalutamas. Niisama. Vaatasime, kuidas kevad tuleb tasapisi. On juba värve ja pungi ja linnud laulavad hilisõhtuni välja. Me oleme kõik natuke nagu metsainimesed, st, kui lained üle pea kokku löövad,  siis me läheme metsa. Et olla eemal ja saada jõudu. Ja jõudu me sealt ka alati saame. Uuteks mõteteks, edasiminekuteks. 


Oma jalutuskäiguga jõudsime nii kaugele, et otsustasime taaskord ööseks metsa minna ja seda ööbimise kohta me seal üle vaatamas käisimegi. Seebule võib ainult öelda, et lähme metsa, kui ta on juba mineja. Robin hakkas alguses natuke vastu punnima, et tema ei taha ja ei viitsi ja ei ole isu ja ei jõua ja... Aga me ei jätnud talle erilist valikuvõimalust, sest tegelikult on ikkagi hea ka teismeline sellest nutimaailmast välja kiskuda ja rakkesse panna :) Laupäeva hommikul luges Arvo Õhtulehest Robini horoskoopi ja kuna seal oli kirjas, et päev sobib eriti hästi raskeks füüsiliseks tööks, oli otsustatud - metsa! 

Nii ta seal seda rasket tööd tegema hakkaski. Tegi kohe ihu ja hingega ning lõhkus ja saagis välja kõik oma ei-tahad. 


Varjendi ehitamine käis seekord kuidagi eriti kiiresti. Kõik käis kiiresti. Poisid olid poole tunniga  vajaminevad kuuseoksad kohale tassinud, Arvol kõik pressud kinnitatud, vesi toimimas ja ka söögipoolis vardas. Mina olin varjendi "põranda" puhtaks kraapinud, et viia tulesüttimise ohud miinimumini (mets on tõesti kuiv praegu, peab väga ettevaatlik olema). Esimest korda läbi aastate sai kõik nii ruttu valmis, et me läksime veel õhtuhakul metsa jalutama. Vaatasime luhapealseid, kus oli vesi. Robin oli selleks ajaks oma igasugustest ei-tahadest üle saanud ning lõbustas meid terve jalutuskäiguaja maa-arendusteemalise fantaasiajutuga. Mina pean ausalt tunnistama, et üheksa ajal õhtul mul oli natuke kõhe metsas jalutada. Ma tegelikult tean, et midagi karta pole, aga ikkagi on kõhe. Seepärast oli mul hea meel, kui jõudsime varjendisse tagasi.

Laps korjas mulle lilli ka, mis ma kenasti topsi panin :)
Jalutuskäik Robini "valdustes"

Kuna sel nädalavahetusel olid munadepühad, siis eeskujulike vanematena me ikka värvisime lastega mune ka. Metsas. Eks ikka selle pärast, et oleks teistmoodi. Robin ei arvanud sest pläkerdamisest midagi, tema rõhus pigem söömisele, kuid meie Seebuga saime oma pläkerdused pläkerdatud :) Tegelikult võttis kogu munade värvimine mul aega üheni öösel :), sest munad nägid ilged välja, kui nad olid nende munavärvidega ära värvitud. 


Metsaõhtud on teistsugused õhtud. On teistsugused jutud ja teistsugune hingamine. Poistele meeldib kuulata lugusid meie lapsepõlvest. Isegi siis, kui jutud ei ole positiivsed, kui nendes on endisaegset valu ja viha, on need ikkagi lood meist enestest ja just lõkke ääres istudes tulevad pildid. Pildid purjus isadest lõkke ääres ja kartulipudruga viskavatest emadest.  

Meie poisid ei ole halba näinud. Igatahes mitte midagi sellist, mis peaks nende hinge lõhkuma. Ja nad näevad/tunnevad/kogevad/kuulevad väga palju armastust :) 
Nii metsas kui kodus:)



reede, 18. aprill 2014

Lasteaia argipäev

Üks kadalipp siin elus hakkab läbi saama ja mul on selle üle ainult ja ainult hea meel. Kui keegi mainib sõna "lasteaed", tunnen ma, nagu mu selgroog vajuks 10 cm lühemaks ja minust jääb järgi selline vana ja väsinud naine. Õnneks pole selline vajumine muud midagi, kui ainult psühholoogiline ja emotsionaalne varisemine, luud - liikmed täidavad ikka oma funktsiooni.  
Niisiis lasteaed. 
Kas teate, et kuigi te arvate, nagu oleks võrreldes teie lasteaias käimise ajaga midagi kardinaalset muutunud, siis te eksite. Tegelikult on kõik endine - söögitädi, uue nimetusega õpetaja abi, sunnib lapsi sööma. Ta viriseb, kui sul juhtub midagi maha kukkuma, ta sekkub igasse tegevusse viriseva hääletooniga, ta on alati kõikidest kõige otsekohesem ja ei lase end häirida ühestki kõrvalisest täiskasvanust rühmas. Ja kui teie lapsele ei maitse rukkihelbepuder või mannasupp, siis nii kaua näägutatakse ta kallal ikkagi, kui ta vesiste silmadega ja värisevate kätega vähemasti veerandi on endale sisse surunud. Tõenäoliselt ei vaata see laps suureks kasvades iialgi rukkihelveste ega manna poole.... Mina hakkan öökima juba paljast piimajuurviljasupi lõhnast... Ta ironiseerib teie lapse üle, aegajalt mõnitab teie last ja ega te ise ka puutumata ei jää, sest alati on ju süüdi kodu.  
Aastaring lasteaias kulgeb täpselt nii nagu siis, kui meie käisime lasteaias. Mitte ükski laul, luuletus, tants ei ole niisama - see on kindlalt mingi eesseisva sündmuse raames õppimine. Õpitakse teemakohaseid laule ja tantse: mardipäev, jõulud, sõbrapäev, isadepäev, emadepäev jne. Lakkamatult valmistatakse lapsi ette mingisugusteks tähtpäevadeks. See on üks osa õppeprotsessist, mis üldiselt lastele meeldib. Rohkem kui töövihikute täitmine. Samas - selline trillimine muidugi vähendab laste vaba aega mänguks, mida mina isiklikult pean ikka väga suureks kaotuseks. Lapsed jõuavad vaevalt mingisuguse mängu käima lükata, kui juba see katkestatakse ehk siis kõik jääb päevast päeva pooleli. See ei ole pooleli jäämine korra, kaks. See ongi iga päev, päevast päeva kõik mängud jäävad pooleli.
Teie lapsed ei oska kooli minnes paberist erinevaid kujundeid välja lõigata, sest neile lõigatakse koguaeg kõik ette. No ikka selleks, et eesruumis kauneid kunste kõigile demonstreerida. I klassis aga hoiab õpetaja kahe käega pead kinni ja ei saa aru, kuidas teie laps ei oska ringi välja lõigata. Aga pole hullu - I klassi lõpuks oskab teie laps kindlasti kääre otstarbekalt kasutada.  
Teie lapsed räägivad õpetajatele/tugiisikutele/täiskavanutele pea kõigest, mis teil kodus suletud uste taga toimub. Kelle isa joob liiga palju õlut ja sööb liiga palju krõpse, kelle isa ja ema kaklevad koguaeg jne. Väikene laps on nagu avatud raamat, kuigi võib ka esineda kinniseid eksemplare -see on muidugi erand. Lapsed on avalad, eriti, kui oskad ja tahad neid kuulata.


Meie käime lasteaias jätkuvalt vaid 2-3 tundi päevas ja no seda ka mitte iga päev. Mul puudub motivatsioon, päriselt ka. Ja kuidas ma ka ei püüaks ja ma püüan tõesti väga - ma ei suuda seda kõike lihtsalt taluda. Sebastianil on emakeele häälikud peaaegu selged, segistab vaid üksikuid häälikuid ja seda ka mitte koguaeg. Tähekujud on täitsa talutavad, kuigi jah - koolis kirjatehnika oleks tõenäoliselt haletsusest kolm ja alla oleks kirjutataud "Harjuta veel!" Sebastiani loodusteadmised on eakaaslastest tugevalt ees, sama ka matemaatiliste võimetega (tema korrutab 19x3, mitte ei vaja liitmise harjutamist seitsme piires). Võimlemistund talle ei meeldi ja ta ütleb, et tal on neid tobedaid harjutusi tehes piinlik. Minu tige nägu ei sunni ka teda oluliselt kaasa töötama. Käeliselt on ta nõrk ja see vihaga maalitud sinilill (poole ajast palvega, et ma juhiks tema kätt) ei tähenda tema jaoks mitte midagi. Ta ei tunne vähimatki rõõmu tehtud asjadest, olgu see siis kunstivallast või mida iganes. Ta teeb ära, mida on vaja teha, mõnikord vaidleb vastu ka, kuid kõik asjad ongi justkui mõttega, et saaks ruttu tehtud ja minema.


Igal hommikul me läheme vaieldes lasteaia poole. Sebastian püüab mulle selgeks teha, kuidas ta vihkab lasteaeda/lasteaedikut/sitaaedikut ja tal pole mingeid sõpru tarvis ja et mina olen tema päeva ära rikkunud. Igal hommikul, kui liigume rühma suunas, sama jutt. Eeskojas loeb ta üle laste jalanõud ja algab uus nutt ja hala - liiga palju! Uksest sisse minnes poeb ukse taha peitu ja hakkab riietuma, ise samal ajal sosinal protesteerides kogu asja mõttetuse üle. Rüma siseneb minu survel, viib pudeli enda koha peale ja suundub rühma taha nurka oma sisseharjunud mänge mängima. Kui keegi julgeb ta kõrvale tulla, sisiseb: "Mine minema!" Mängud, mida me mängime, on septembrikuust ühed ja samad, sekka mõni mäng, mis on aja jooksul lisandunud. 

Õppetöö ajal vaibal on ta tublimaks muutunud, kuigi istub ikka kõikidest eemal ja põrandal. Ta küll protesteerib, aga ma olen aru saanud, et talle meeldib, kui tema teadmised on teistest paremad ning üsna tihti ta saabki hiilata ja õpetajad kiidavad tema teadmisi. Mina kõrvalseisjana aga ei suua ära imestada seda maratoni, mis õppetegevuses toimub. Näide: ühe tunni jooksul õpiti järgmisi asju: kask, pung, pakk, kasetoht, juur, leht, okaspuud (kuusk, mänd), lehtpuud (tamm, toomingas, vaher, pihlakas), pikk, raske, omadussõnad, ring, kera, kolmnurk, numbrijada 1st-10ni ja numbrijada 10st 1ni, korkide loendamine 1st 10ni, sirkel, tibu väljalõikamine, nöörpaberi harutamine ja rebimine, nööriga mõõtmine, arvutamine seitsme piires. Üks tund. Ausalt öeldes ma ei imesta, et 7aastane laps ei tea, mis linnuga on tegemist, kui talle näidata pilti rähnist.... Võibolla oleks tulemused tugevamad, kui keskendutaks põhilisele ja vähematele asjadele korraga? Ei julge sõna võtta, sest mina pole lasteaednik. 


Seebu jätkuvalt ei taha lastega tegemist teha, nimetab neid mõttetuteks. Istub eraldi, hoiab eemale, paneb kõrvad kinni, kui lärm liiga suur on, ei mõista neid mänge, mida lapsed koos mängivad (kodu, kool, haigla jne). Täiskasvanuid talub paremini, õp K-ga on suhe avatum. Ta ei alusta  küll ise mingisugust vestlust, kuid vastab K küsimustele alati - lühidalt, kuid vastab. Lastest aktsepteerib vähesel määral ühte tüdrukut, kellele meeldib õues olles Sebastianiga jalgpalli mängida. Rühmas olles on seesamane tüdruk sama mõttetu kui teisedki. 

Järgmine kuu on õppenõustamiskomisjon, kus peaks selguma, mis saab edasi?! Mis siis ikkagi edasi saama peaks? Sebastiani psühhiaater, psühhiaatri logopeed ja meie armas logopeed Anu arvavad, et Sebastianile on vaja väikeklassi koos tugiisikuga. Väikeklass tähendab seda, et klassis võib olla vaid neli last. Märjamaa Gümnaasium on pm valmis selle klassi looma, kuid on üks väga suur mure - pole pedagoogi. Selle klassi õpetaja peaks olema eripedagoog ja mida pole, seda pole. 

Ei teagi, mis edasi saab... Lapse kooliminek on vanematele alati stressi ja segaseid tundeid tekitav. Meie ei tea täna veel sedagi, kuhu kooli meie "tavakooli tavaklassi mittesobiv" laps läheb.  Taaskord pean mõtlema sellele, miks ma elan küll Märjamaal... 

Täna aga käime me veel lasteaias omandamas kohustuslikus korras alusharidust.  Loodetavasti ei pea ma enam kunagi lasteaeda minema, sest mulle ei meeldinud seal juba siis, kui ma ise laps olin. Rääkimata veel nüüd, täiskasvanuna. Ja nii kummaline kui see ka pole - põhjus mittemeeldimises on ikka seesama, mis lapsena - mingi osa ebameeldivaid täiskasvanuid. 




kolmapäev, 16. aprill 2014

Robin ja sünnipäev

Meie elu kulgeb tavapärases rütmis. Päevad koosnevad tööst, koolidest, lasteaiast, majapidamisest, kassidest, arstidest, jalgpallist. Jalgpalli peaks kirjutama tegelikult mingi 100 korda, sest minu arvamus on, et seda on ikka ilgelt palju. Rahul on sellega muidugi poisid, mina lubasin minna rahvatantsu ja ma tahaks näha, et nad ei tule mu esinemist vaatama :) No jah... Jutuks hea küll. Ma ei lähe rahvatantsu, sest ma ei taha ühtegi üleliigset inimest oma ellu. Ei teagi, kuidas see nii on juhtunud. Võibolla on selles "süüdi" Sebastiani isevärklus ning meie alateadlik ja teadlik eemaldumine inimestest. Võibolla on selles "süü" minu isevärklusel, sest on teaduslikult tõestatud, et depressioon on kõige vähem mõistmist saav haigus. Aga võibolla polegi kellelgi ega millelgi süüd - on lihtsalt selline periood elus. 

See periood on mõjutanud rohkemal ja vähemal määral ka Robinit, sest oma 14nda sünnipäeva eel teatas ta, et ta tahab oma sünnipäeval olla vanaisa juures Sipas koos ette loetud väga väheste sugulastega. Ma ei hakka nimesid mainima, sest muidu need, kes nimekirjas polnud, solvuvad hingepõhjani nagu ikka kombeks on. 
Igatahes juhtus nii, et pühapäeval tähistasime Robini sünnipäeva Sipas, vanaisa juures, loetud inimestega. Ilm oli katastroofiline, kuid me ei lasknud end sellest väga häirida. Kütsime vanaisa köögi soojaks ja sauna kuumaks ning elu oli jälle elamist väärt. 

Luhtu suitsetas kalu (forelli ja 16 ahvenat), mina tegin oma klassikalise keedukreemiga tordi, Arvo küttis sauna ja Robin arvas, et sünnipäev läks korda. 

Õigel päeval väikene küpsisetort
Robin sai juba 14aastaseks. Uskumatu, kui kiiresti läheb aeg. Vuntsid juba kasvavad ja hääl teeb oma veidrusi sel raskel murdeteel. Mõnikord ta unustab ära, et selle varaküpse keha sees on ikkagi üks noor inimene ja ta püüab olla rohkem nagu mees. Õnneks ei juhtu seda tihti, sest olen veendumusel, et mees jõuab ta terve elu olla. Päevad mööduvad - mõned riiakamad kui teised, kuid üldplaanis on Robiniga kõik hästi. Hinded on korras, käitumine korras, trenn korras ja kohe väga hästi, kodused tööd ja tegemised on tehtud, oma kohustusi täidab ja ei pelga ka emale mõnd kalli andmast, kui ikka tuju ja tahtmine tuleb. 
Vaatan teda vahel ja mõtlen, et mul on vedanud. Tahtsin tütart, aga sain poja ja just sellise poja, keda võiks iga ema endale soovida: lahke, tähelepaneliku, hoolitseva, kohusetundliku ja armsa poja. Ma loodan, et ma ei tee midagi valesti ja ta on mehena sama tubli kui pubekana - siis peaks kõik korras olema :)

Õigel päeval pidi noormees end kooli vedama, kuid kommi ta kooli enam ei viinud. Ütles, et tema meelest on see titekas ja tema ei taha, et talle hakatakse mingit sünnipäevalaulu laulma. Ma igaksjuhuks ikka tõin kommid koju, aga need seisavad ikka köögis sahtlis. Selline inimene siis... Kah pisut isevärki :)

teisipäev, 1. aprill 2014

Kuldnoka 1 on vallutatud

Kaks pesakasti: Kuldnoka 1 ja Kuldnoka 2. Kahjuks või õnneks olid tihased ennem kohal kui kuldnokad ja nii nad Kuldnoka 1 endale vallutasidki. 


Ma ei kurvasta, sest kuigi pesakastid olid mõeldud kuldnokkadele, olen ikkagi rahul, et vähemasti ühes pesakastis saavad elule uued linnud. Olgu need siis pealegi meie endi paigalinnud, mitte rändlinnud. Kahju ainult, et pesakastis kaamerat pole :) 
Teine pesakast on veel tühi. Loodetavasti see nii ei jää. 

esmaspäev, 24. märts 2014

Pesakastid

Mul ikka aegajalt tulevad head mõtted. Need torkavad eriti hästi silma, sest heade mõtete ümber on ainult sünged mõtted. No ja kui silma torkavad, ju siis tuleb ka välja teha. Pikutasin diivani peal ja ütlesin oma armsale mehele, et homme läheme maale ja ehitame kaks pesakasti. Kuldnokkadele. 

Arvo arvates oli mõte hea ja nii ta asuski otsima infot, kuidas siis ikkagi tuleb üks õige pesakast ehitada. Eesti ornitoloogiaühingu kodulehel oli õpetus ja õiged mõõdud olemas ja nii me Sippa läksimegi. 


Arvo jaoks polnud nende pesakstide ehitamises küll mingisugust probleemi. Kõik käis nii kiiresti nagu ta oma vabal ajal muud ei teekski, kui ehitaks pesakaste. Minu panus oli ainult nende aukude siledaks ja pehmeks lihvimine, et linnud end ei vigastaks. Vahepeal tuli Arvo isa vaatama, mis me seal teeme ja nagu vanale inimesele kombeks - ikka õpetussõnu ka jagama. Mõnus oli vaadata, kuidas kolm põlvkonda koos linnumajade ümber askeldasid ja igast saetud tükist vaimustuses olid :) Igatahes said pesakastid ausad ja paar päeva tagasi said need puude otsa üles ka pandud. 


Ametlikult on kevad käes ja looduses on märgid täitsa olemas. Nüüd ei jää muud üle, kui oodata ja vaadata, kas mõni linnupere võtab pesakasti omaks. Üle-eelmisel aastal tegi Robin tehnoloogiatunnis pesakasti, see on maja taga kase otsas üleval ja kaks aastat järjest on selles pesakastis uue elu saanud tihasetibud. Loodame, et uued majad leiavad ka kasutust. 
Arvo ütles, et see oligi väga hea mõte teha pesakaste :)

laupäev, 22. märts 2014

Jälle kuld

Täna toimus Kohilas Raplamaa Jalgpallikooli poolt korraldatud 2006 aasta mängijate Saalikarikas 2014. Raplamaa Jalgpallikoolil oli välja panna kaks tiimi - vähem mänginud poistest ja rohkem mänginud poistest. Sebastian võistles rohkem mänginud poisest koosnevas tiimis. Vastasteks olid sel korral FC Levadia II, Pärnu JK ja Tabasalu Valge. Meie poisid tegid kõigile säru, vastavalt 1:0, 3:0 ja 1:0.
Poolfinaalis mindi vasastikku Raplamaa Jalgpallikooli teise tiimiga, mis võideti 2:0.

Ja finaal.... Oeh see finaal. Milline pinge ja ärevus! Finaalis kohtuti Martin Reimi Jalgpallikooliga ja kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Parim selgitati välja penaltiseeriaga.

Otsustava penalti sisselööjat kanti õlgadel :)

Esimese penalti lõi Rasmus ja mööda, teise lõi Janar sisse, kolmanda Andrus latti, neljanda Andreas sisse ja otsustav penalt langes Sebastianile, mille ta juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!! lõi sisse. 


Võit jälle meie! Ma kohe ei oska öeldagi, millised emotsioonid. Nad on ikka nii tublid koos oma tubli treeneriga.

Raplamaa Jalgpallikooli II tiim jäi neljandaks. Fotol on võitjad ja neljanda koha poisid koos. 
Uskumatult tublid poisid! Ennem igat turniiri võib kuulda oigamist, kuidas see vastane on kindlasti nii õudne ja teine vastane on nii õudne, kuid lõpuks on ikka nii, et kõige õudsamad on hoopis Raplamaa Jalgpallikooli poisid :) 
Uhke on olla! 

neljapäev, 20. märts 2014

Sebastiani sünnipäev

Ärkasin täna hommikul kell kuus. Mitte selle pärast, et mulle jubedalt meeldib "öösel" üles tõusta, vaid ikka selle pärast, et mul oli üks plaan.
Täna on nimelt Sebastiani sünnipäev :) ja ta on nüüd kaheksa-aastane poisiklutt. Mõtlete, et see on mingi lihtne vanus või? Ei ole! Oled kaheksane ja Sinu ümber on nii palju inimesi, kellel on Sinuga seoses omad ootused. Keegi ootab, et hoiad pliiatsit õigesti, keegi ootab, et Sa oskad lugeda, keegi ootab, et Sa käitud alati viksilt ja viisakalt, keegi ootab, et Sa oskaksid probleeme lahendada sõnadega, mitte rusikatega. keegi ootab, et Sa ei pirtsuta toiduga, keegi ootab, et Sa ei mängiks toas jalgpalli, keegi ootab...

Mina olen aru saanud, et Sebastiani puhul võib oodata nii palju kui tahad, temal tuleb ikka kõik just siis, kui TEMA selleks valmis on ja mitte hetkegi varem.  Ainuke asi, mis igal aastal ühel kindlal ajal tuleb, on sünnipäev :) 


 Ja mina ärkasingi kell kuus, et teha Sebastianile tema lemmikuid Nami-Nami kaneelirulle, neid Seebu lemmikuid ja ainsaid küpsetisi, mida ta sööb. Seda polegi varem juhtunud meie kodus, et kell kaheksa hommikul on kodu kaneelisaiade lõhna täis. Oi, ta oli õnnelik! Ja just seda ma talle soovingi.... 

Et ta oleks õnnelik :) See on minu ootus temale, sest kõik ülejäänu tuleb naguniigi. Siis, kui Sebastian on valmis :)

Pühajärve SPA

Mul oli sünnipäev. Ja arsti päev. Ja võistluste päev. Kõik need erinevad päevad sattusid kolmpäevaku sisse:) Ja juhtumisi kaks nendest päevadest Lõuna-Eesti kanti. Sellised kompotid sunnivad inimesi mõtlema välja, kuidas ei peaks sõitma iga päev Eesti ühest otsast teise, sest see on meeletu ajakulu. Mitte, et meil aega ei oleks... Nii me ühendasimegi kõik vajaliku ja möödapääsmatu meeldivaga ja nautisime perepaketti Pühajärve SPAs. 
Oleme seal korra varemgi käinud ja väga rahule jäänud. Sel korral oli kõik veel parem ja rahulolu tekitav. Hotellituppa minnes tabas meid esimene meeldiv üllatus - tuba oli kahetoaline. Oleme harjunud elama avaras kodus ja mul oli siiralt hea meel, et meil oli selline tuba, kus oli hingamisruumi ja liikumisruumi kõigile. Isegi jalgpalli sai mängida (ema villased sokid kokkurullitud palliks).  
Nauditavaid asju oli mitmeid:
soolakmber,


Tornikohvik,


bowling,


jalutuskäik,

Võrratu valgusti


noolemäng,


õhtusöök pubis.



Loomulikult oli palju ujumist, natuke lauamänge, väike näputöö ühe väikese selli väravavahipluusile ja võrratud toidud, millest Sebastian ei arvanud midagi. Olime sunnitud teda kostitama õhtuti pubis friikartulitega, sest ta ei leidnud suures buffelauas ühtegi asja, mida ta oleks söönud. Peale hommikusöögi, mis koosnes viilust saiast ja kahest viilust singist. Ma karmi emana muidugi tõstsin talle ette ikka. Näiteks ahjukartuleid ja liha, aga kui ta oli mõned öökimishääled kuuldvale lasknud, ma loobusin. Ei olnud meist kellelgi vaja, et ta oksendaks sellel ajal, kui teised inimesed üritavad toituda. 

Natukene kõver, kuid siiski oma :)
Tore oli. Tegelikult oli isegi nii tore, et oleks võinud veel natukene aega olla :) Koduigatsus veel ei tulnud peale, kuid Seebul olid võistlused Võrus ja nii sai tore selleks korraks otsa. Ja kodus ootasid muidugi kassid. Siinkohal tänud Ailenile, kes meie äraolekul kaks korda päevas käis Sassile rohtu andmas. 

Ja ta PALUS MIND OMA NAISEKS... Peale peaaegu 15 aastat katseaega :) Igaüks võib edasi mõelda ise, kui õnnelikuks see mind tegi :) Sellest paremat sünnipäevakinki ei ole ma mitte iialgi saanud :) MITTE IIALGI!