Me oleme Annega juba mitu kuud planeerinud kohtumist, kuid ikka on kas koroona või minu halb tervis vahele tulnud ja me polnud juba pool aastat kohtunud. See muserdas mind, sest Anne lihtsalt peab olema... Selle pärast istusingi pühapäeval bussi peale ja sõitsin Tartusse, Annega kokku saama :) Mul oli selle üle nii hea meel, et ma isegi ei oska seda õigesti sõnadesse panna ja küllap oleks liiga lääge ka. Anne oli nagu ikka Anne... soe ja armas ja päriselt olemas :) Kuna ilmad on praegu heitlikud ja mina külma saada ei tohi, siis käisime ERMis kunsti nautimas. Ega ma sinna oma meestega ei satuks, sest tõenäoliselt neil hakkaks igav. Seepärast oli väga tore, et Anne mind sinna viis.
See on ikka tohutu hoone ja kunsti on nii palju, et seda ei jõua äragi vaadata. Mitu päeva oleks vaja selleks. Ma pole isegi püsinäitust näinud, aga ma usun, et me satume Annega sinna veel ja veel. Igatahes uksest sisse minnes ootas meid ees kohe näitus "Meie raudvara on kindad" ehk näitusel on 72 ehtsat Mulgi kindapaari, mis on valminud Eesti Rahva Muuseumi ja Viljandi Muuseumi kogudes olevate kinnaste eeskujul. Need on kootud armastusest meie kindapärandi vastu ning toetuseks Anu Raua elutööle. Need on vist ilusaimad sõrkindad ja labakud, mis üldse olemas on. Ükskord Anne ütles mulle ka, et võta varrastele Muhu kindad (siis, kui mul vaimselt väga raske oli) ja ma suure hurraaga ostsin endale kõik vajaliku, kuid sõrmikuteni ma jõudnud pole - tundub liiga keeruline. Või ei ole piisavalt pealehakkamist. Igatahes ühel päeval ma koon ka sellised ilusad sõrmkindad. Kui ma ise asjale pihta ei saa, siis ma tean, kuhu ma pöörduma pean, et abi saada, sest meie oma Imeline Ave koob ka neid imeilusaid Muhu sõrmkindaid (labakuid vist ka).
Aitäh Anne, et oled olemas!