![]() |
...ja eilset ei tahaks unustada. See on meie elu. Meie jaoks salvestatud ja teiega jagamiseks, sest me teeme vahvaid asju ja ehk inspireerime ka teisi peresid rohkem matkama, koos olema, tegutsema :)
neljapäev, 20. märts 2025
Meie beebile :)
Hip-hip-Hurrrraaaaaa!
Täna on Sebastianil sünnipäev :) ja kevade alguse päev. Mis saaks veel toredam olla? Jälle üks pime, külm ja pikk talv üle elatud. Aga et keegi ei arvaks, nagu meil oleks igav elu, siis mul on postitamata minu ja Sebastiani sünnipäevapidu. Minul nimelt oli 14.märts sünnipäev ja ma sain 45aastaseks. Selline "pooljuubel". Kuna kõik armsad inimesed küsisid juba ammu meie käest, et kas pidu saab ja kus pidu saab ja millist pidu saab, siis tundis minu armas abikaasa teatavat survet. Mina ei tundnud midagi :D Pole just eriline pidutseja... Aga selge oli see, et ega me niisama lihtsalt ei pääse ja midagi me peame ikka tegema minu ja Sebastiani sünnipäeva puhul. Mida lähemale jõudis sünnipäev, seda enam ma hakkasin Arvo käest küsima, et mis siis saab, aga Arvo oli salatsev ja ütles ainult, et vaatame seda asja, kuni lõpuks tal ei jäänud midagi muud üle, kui ikka ära rääkida, mida me siis teha võiksime. Ja mõtted olid tal head!
15.märts pakkisime kõik vajaminevad asjad kokku, mahutasime end viide autosse ja hakkasime sõitma Lõuna-Eestisse. Ilm oli ilus, päike paistis, midagi ei sadanud, aga tuul oli päris kõva. Kui me tegime Tikupoisis ja Tartu Lõunakeskuse juures pissipeatuse, siis oli nii külm tuul, et ma mõtlesin, mismoodi see päev küll üle elatakse?
Esimene sihtkoht oli Tilleoru matkarada. See asub Põlva maakonnas looduskaunis kohas. Tee sinna orgu oli käänuline ja mägine. Selline tunne oli, et tee saab otsa, aga me läksime rahulikult, sest mida lähemale me jõudsime Tilleorule, seda lumisemaks ja jäisemaks kõik läks. Tänasin iseennast, et olin ikkagi naelikud ka pagasnikusse pannud. Kohale jõudes päike ikka paistis ja nii uskumatu, kui see ka pole - tuult ei olnud üldse.
laupäev, 1. märts 2025
Kevadkuud tervitamas
Tihti hommikuti tunnen suurt soovi Liisule midagi ilusat öelda. Liisu on alati messengeris saadav ka ja ta ütles mulle, et tahaks rappa minna, sest õues on nii mõnus. Vaatasin arglikult oma abikaasat ja ei julgenud mõtet välja käia, sest ta saabus üle kahe nädala koju ja jõudis siia alles kell kaks öösel. Hommikul kell kaheksa juristasime juba kohvimasinaga. Aga ikka kripeldas. Lõpuks ütlesin, et Liisu siin kirjutab, et tahaks rappa... Rõõm oli minupoolne, kui Arvo ütles, et aga lähme siis! Küsisin Liisult, kas see raba on soov? Ja ütlesin, et meie oleme valmis minema :) Leppisime kokku, et kell 12.00 korjame Liisu auto peale. Hõikasin perechatis ka välja, et on minek, ühinege, kes soovib, aga ei soovinud keegi. Kuna Sebastian käis kaks nädalat tagasi rabas (rabajärves ka muuseas), siis ta ei viitsinud ka meiega ühineda. Nii juhtuski, et me läksime Liisu ja Arvoga Jalasele. Sellist asja juhtub ikka väga harva, et keegi ei haaku, aga me ei lasknud end sellest häirida ja otsustasime ikkagi kevadkuud tervitama minna.
Saatsin Arvo poodi, sest mul oli tunne, et ma tahan küpsetada meile õunamuffineid. Retsepti võtsin Nami-Namist. Panime soojad muffinid karpi, tegime kohvi ja läksime Liisut auto peale võtma. Ilm oli ilus - päikest küll ei olnud, aga täiesti tuulevaikne ja sademeteta, sooja 2 kraadi. Oma armsa Mira võtsime ka kaasa.
Jalase matkarada kulgeb mööda metsa, põldu ja laukaid. Metsa all oli maapind kõva, mis oli väga hea, sest muidu oleks ainult üks suur muda olnud. Metsaalune on peaaegu lumevaba. Läksime reipal sammul ja lasime Miral nuusutada neid võõraid postitusi. Ma ei julgenud algul Mirat vabalt jooksma lasta, aga Arvo julgeb alati mitme eest ja nii saigi Mira vabalt ringi joosta. Ainult laudtee peal oli rihma otsas. Oi, ta oli õnnelik! Nagu kevadine vasikas :)



















































