...ja eilset ei tahaks unustada. See on meie elu. Meie jaoks salvestatud ja teiega jagamiseks, sest me teeme vahvaid asju ja ehk inspireerime ka teisi peresid rohkem matkama, koos olema, tegutsema :)
pühapäev, 9. juuni 2024
Rapla maakonna laulu-ja tantsupidu
laupäev, 8. juuni 2024
Arvoga Tartus
Meil Arvoga saab 10.juunil 25 aastat koos oldud, millest 7 aastat abielus. Jajah, just nii pikk katseaeg mul oligi... Ei saa öelda, et oleks olnud ainult lust ja lillepidu, ikka raskemaid aegu on ka olnud, kuid mitte sellest ma ei tahtnud kirjutada. Ma tahtsin hoopis kirjutada sellest, kuidas tegelikult peab ikkagi vaeva ka nägema, et suhe püsiks. Meil ei ole olnud kõige kergem aasta, kuid me oleme hullema seljatanud ja sammume ikka sama jalga. Enamasti Arvo jalga :) Kerge oleks pillid kotti panna, sest meil enam väikseid lapsi pole ja minna eraldi teid, kuid kui Sa oled veerand sajandit inimesega koos olnud, siis käega lüüa oleks ilmselt väga keeruline. Emotsionaalselt just. Ma armastan Arvot, isegi, kui ma vahel temast aru ei saa. Ega tema ka minust alati aru ei saa, kuid me püüame ka raskematel hetkedel ikkagi lõpuks ühise keele leida. Arvo on väga iseteadlik inimene ja ta väga kergesti oma veendumustest ei tagane, kuid vaatamata sellele ta ikkagi hoiab mind ja ma tunnen end temaga koos turvaliselt. Ükskõik, kus see tee meid siis parasjagu viib. Mulle meeldib, et ta leiab aega käia ja teha, kuigi tal on kolm majapidamist ja väga palju tööd. Ta on spontaanne ja täis üllatusi. Vahel ma naeran, et tal oleks justkui ATH, sest ta ei suuda paigal püsida ja keskenduda ühele asjale. Tal on koguaeg sada rauda tules ja ta ikka püüab leida aega pere ja lähedaste heaks, et pakkuda meile kõigile positiivseid elamusi. Vahel ma olen ta peale nii tige, sest ma ei jaksa temaga sammu pidada, sest ta tahab koguaeg midagi teha, aga mu tigedus läheb üle, kui me jälle kuskil matkamas oleme või kultuuri naudime. Seekordsed positiivsed elamused olid ainult meile, et tähistada meie aastapäeva.
Nii viis meid tee Tartusse. Me ei ole väga ammu enam Tartus käinud, sest Anne pole enam minu psühhiaater ja niisama tšillimiseks on Tartu meile ikkagi kaugel. Aga. Me otsisime mõlemad meeleheitlikult, mida teha ja kuhu minna oma märkimisväärset aastapäeva tähistama ning Arvo leidis, et 7. juunil on Tartu Laulupeomuuseumi sisehoovis lavastus "Oh jumal!". Ma alguses küll küsisin, kas tõesti kuskil lähemal midagi ei toimu, kuid no tõesti ei toimunud. Arvot pikad vahemaad ei heiduta, tema läbisõit nädala sees on muljetavaldav. Igatahes ostsime endale teatripiletid ja otsisime restorani, kuhu sööma minna ja sõitsimegi Tartusse.
Ma olin meile reserveerinud laua Michelini märgiga restorani Joice. Me pole juba tükk aega saanud üdinid positiivset toiduelamust ja ma mõtlesin, et see tähtis päev väärib parimat. Jõudsime kohale õigeks ajaks ja kuna ilm oli ilus, siis istusime õues. Meid teenindanud tütarlaps tundus mulle esialgu liiga agar, kuid tegelikult oli teenindus ikka suurepärane. Absoluutselt kõigeks oldi valmis ja väikseimgi mure leidis lahenduse. Me otsustasime eelrooga mitte süüa, kuid valisime menüüst kahepeale jagamiseks juustuvaagna. See oli ilus! Ja väga maitsev. Ma ei mäleta enam, mis juustud seal kõik olid (üks oli lilla igatahes) ja kitsejuustu usaldas Arvo minule. Kõik oli väga maitsev! Arvo võttis alkoholivaba vahuveini ka kõrvale ja mul oli mingisugune rabarberijook, mis oli samuti väga hea.
neljapäev, 6. juuni 2024
Õhtumatk Sippa
Nii tore, et Robinil on jälle vabu päev, sest tal on alati palju häid mõtteid ja nii ta kutsuski meid õhtumatkale Sippa. Me polnud ammu niimoodi õhtul matkamas käinud ja see oli üks väga hea mõte.
Alustasime minekut 18.45. Ilm oli megamõnus, ei olnud liiga palav, tuult polnud ja päike paistis. Mõtlesime, et lähme mööda Maavahe teed, sest siis ei pea seda metsas olevat kraavi ületama, mis meie viimasel öömatkal oli ikka paras katsumus. Anete, hea tüdruk, oli päev otsa küpsetanud ja vaaritanud ning poistel olid seljakotid vett täis. Ma natukene põdesin Mira pärast, sest ta on päris palju kaalus juurde võtnud selle hormoonraviga ja ma kartsin, et äkki ta ei jaksa nii pikka maad kõndida. Aga ega mul mingeid muid valikuid ka ei olnud, kui et Mira pidi kaasa tulema ja hakkama saama.
Kui me keerasime Sõtke tee peale, ütles Anete, et ta on juba väsinud :D See oli päris nalajakas väljaütlemine, sest kõnnitud polnud isegi ühte kilomeetrit. Arusaadavalt see oli muidugi nali, sest tegelikult olime kõik väge täis ja õhtu oli alles noor.
| Anete vahetas ka ketsid plätude vastu |
| Eluks vajalik tegevus |
| See jõgi tuli kuidagi ületada |
kolmapäev, 5. juuni 2024
Näpunukud Liisile
Ühel külmal jaanuaripäeval küsis Liis mu käest, kas ma saaksin talle teha mõned näpunukud ja kuna mina olen tohutult vastutulelik inimene, siis muidugi ma ütlesin, et saan ikka :) Kuigi teadsin juba eos, et mul pole mingisugust tahtmist käsitööd teha. Kohe mitte mingisugust. Kokkulepe jäi, et hakkan tegema nädala pärast ja siis sai jaanuarist veebruar ja veebruarist märts ja märkamatult jõudis kätte mai. Kuskil kuklas ikka tiksus vaikselt, et Liis, Liis ja Liis, näpunukud, näpunukud, näpunukud. No ja mingisugust isu polnud... Heegeldasin vahepeal tellimusena valmis elu esimese vaiba ja kuklas ikka pitsitas Liis ja tema näpunukud. Mõtlesin siis, kui palju Liis on meie heaks ammustel aegadel, mida ei taha mäletada, aidanud, ja sügav süümepiin puges hinge, aga käsitööd ikka teha ei tahtnud. Ja siis olin juba ära unustanud, mis elukaid ta soovis ja üldse - õues on suur suvi, kes siis istub lõngakasti taha?! Mina! Süümepiin on selline hea asi, mis paneb tegutsema ja tegutsema ma hakkasingi. Maikuu viimase päeva hilisõhtul. Mõtlesin siis, et loon esimene nuku silmad vardale, siis pole enam tagasiteed. Otsisin oma lõngavaru välja, värskendasin mälu selle koha pealt, mis loomi Liis tahtis ja lõin kassi silmad vardale. Aknast kostus suure suve alguse peo tümps ja mehe kojutulekuni oli veel ei rohkem ega vähem kui kolm tundi aega. Kuna kõik oli korras, pestud, läikima löödud, siis polnud nagu vabandust ka, et pole aega, sest aega oli maa ja ilm.
Hakkasin kuduma. Kuna polnud õrna aimugi, mitu silma tuleb üles luua ühe näpunuku jaoks, tegin katse-eksitus meetodiga ja loodud sai 18 silma. Mõtlesin, et see on parasjagu selline arv silmuseid, mis ühe sõrme tegemiseks võiks kuluda. Liis muidugi mainis ära, et tal ei ole S-suurus sõrmed ja mul natukene kripeldas, kas ma teen ikka piisavalt suured nukud. Vaatasin seda valmivat sõrme nii- ja naapidi ning tõdesin, et kui see mu mehele sõrme otsa mahub, siis mahub Liisile ka. Kuna mul on geneetiliselt kaasa antud suhteliselt suured käed (pikad sõrmed), siis usaldasin oma kõhutunnet ja tegin esimese sõrme 18 silmaga valmis. Mahtus kenasti ja ruumi oli ülegi. Ja siis tabas mind paanika, sest mis see sõrme kudumine nii väga ära ei ole. Aga kuidas ma kõik need lisad teen? Üldse ei olnud meeles, kuidas ma kunagi ammustel aegadel lasteaiale ja Annele neid näpunukke tegin, aga õnneks olid meeles mõned amigurumi võtted ja otsustasin kõik lisad (koonud, kõrvad, käpad, sabad) teha heegeldades, sest ma olen suutnud ära kaotada ühe oma 2mm sukavarda, aga sobivas suuruses heegelnõel oli olemas. Pusisin selle esimese näpunuku tegemisel peaaegu kolm tundi pausideta tööd teha. Osaliselt süütundest ja osaliselt huvist, kuidas välja tuleb. Ja valmis ma ta saingi! Kassi. Saatsin Liisile pildi ja ta kirjutas, et täitsa vahva hiir :))))) Jummel küll! Hiir pidi hoopis teistsugune saama ja vaatasin ma seda kassi ühe külje pealt ja teise külje pealt - ei näinud hiirt. Mõtlesin juba, et pean otsast algama, aga siis otsustasin, et no on ikka kassi moodi pigem ja lõin temaga rahu selleks õhtuks.
Hommikul, kui üles ärkasin, läksin esimese asjana oma vastvalminud näpunukku vaatama ja ikka nägin kassi. Mõtlesin siis, et teen hiire valmis ja vaatan, kumb rohkem hiire moodi on :) Tasa ja targu ei maininud kellelegi, et Liis nägi valminud kassis hiirt. Aga igaksjuhuks küsisin Sebastiani käest, kas tema meelest näeb esimene näpunukk kassi moodi välja ja Sebastian ütles, et ikka näeb küll. Süda jäi natukene rahulikumaks, sest kui täiesti käsitöövõõras noormees ütleb, et meenutab kassi, siis küllap ikka meenutas ka. Hiire tegemisel oli jämedam lõng ja ma tegin 16 silma vardale, mis oligi väga hea otsus. Vaatasin oma kunagi ammu tehtud näpunukkudest fotosid ja pidin endale peaaegu tuupi tegema nii kehvade fotode pärast, aga nii palju sain aru, et hiire käpad tuleb kuidagi teistmoodi teha, sest hiirel on sõrmed. Zoomisin neid fotosid ja sain aru, kuidas ma kunagi neid teinud olin ja pusisin hiire valmis. Jälle kolm tundi läinud nagu niuhti. Ja kui nüüd kass ja hiir kõrvuti panna, siis ikka üks on üks ja teine teine, ilmselgelt ei ole see triibuline hiire moodi.
Lõngavalik ei olnud ka just kiita. Mõtlesin tükk aega, mis värvi teen jänese ja koera. Veeretasin üht ja teist lõngakera käes ning mõtlesin juba,et ilmselgelt pean lõnga juurde ostma. Koer minu vaimusilmas oli pruun, sest mul on pruun koer, aga pruuni lõnga polnud ja osta ka nagu väga ei tahtnud, sest mõtlesin, et ei tahaks peale maksta sellele tööle, mis naguniigi on üsna alamakstud. Ja siis leidsin end mõttelt, et me pole Liisiga rahast üldse rääkinud ja selline raske koorem tuli südamele. Tahaks heameelt teha, eksole, aga samas tahaks tehtud töö eest ikkagi tasu ka saada. Väga keeruline oli mõelda, et mis see hind siis võiks olla. Ma siis küsisin Sebastiani käest, kellel ikka alati on dollarid silme ees, et mis tema arvab, palju üks näpunukk maksta võiks. Sebastian ütles, et alla kümne euto ära küll tee, sest Sinu aeg maksab ka midagi. Tegime siis kiired arvutused ja saime tunnihinnaks 3.30. Käsitöö on ikka väga alamakstud, aga saime Liisiga kaubale hinnas ja mul oli ikkagi hea meel, et ma julgesin küsida just sellist hinda, sest tõesti tõesti - headmeelt saab ju teha ikka, aga kui kolm tundi pusida ühe näpunuku kallal, siis päris tasuta tööd teha ka ei tahaks. Igatahes otsisin lõngakastist välja beeži lõnga ja tegin sellest koera. Ikka selleks, et ei peaks lõnga juurde ostma. Ja beež on peaaegu sama, mis pruun :)










